Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Вічний як народ

З метою гідного відзначення 200-річного ювілею Тараса ШЕВЧЕНКА, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ своїм указом оголосив 2014-й роком Тараса ШЕВЧЕНКА. Заходи по вшануванню Кобзаря проходитимуть в нашій державі і за її межами, їх проведення заплановано і на Глобинщині.

17 січня в Градизькій бібліотеці для дорослих організували і провели літературну годину, присвячену визначній даті. Учасниками заходу були вихованці Градизької школи-інтернату, заступник голови райдержадміністрації Олександр ШАЙНОГА,  Градизький селищний голова Василь КОМПАНІЄЦЬ, начальник відділу культури, спорту і туризму райдержадміністрації Людмила ГУРА, лауреат обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини» Світлана СОЛОНА, місцева поетеса Антоніна ШОЛОХ та відвідувачі бібліотеки.  Завідуюча бібліотекою Ніна НЕЧАЙ, вітаючи всіх присутніх, наголосила: «Ми так багато знаємо про Шевченка, що створюється враження, ніби ми все про нього знаємо. Та це лише враження. Він невичерпний і нескінченний. Сьогодні ми станемо ближчими до Кобзаря, дізнаємось багато про нього як про звичайну людину. Він, так як і всі ми, любив і страждав, жартував і сумував, працював і відпочивав». Підбірку цікавих матеріалів про життя і творчість відомого українця підготували бібліотекарі Тетяна ФЕДЧЕНКО і Ольга КОРОГІД. Зворушливою була інсценізація розмови юного Тараса ШЕВЧЕНКА (Богдан ЛЯПУН) з мамою (Тетяна КОСОГЛЯД). Світлана СОЛОНА розповіла про власне відкриття ШЕВЧЕНКА як поета та про перше видання Кобзаря. Антоніна ШОЛОХ майстерно декламувала вірші, розповідаючи про тяжке Тарасове дитинство. Учасники літературного заходу були дуже уважними, залюбки декламували вірші Т.Г.ШЕВЧЕНКА, легко відповідали на питання вікторини і на завершення літературної години отримали в нагороду цукерки. Олександр ШАЙНОГА, звертаючись до присутніх, сказав: «Тарасове дитинство було важким, та він зумів твердо стати на ноги, своїм талантом ще за життя заслужив визнання. Він вийшов з народу, представляв народні інтереси, стояв за людей і тому в ньому наша історія, реальність і мрії». Василь КОМПАНІЄЦЬ звернув увагу на могутню силу книг, які дають змогу і дітям, і дорослим удосконалюватися і всебічно розвиватися та подякував організаторам за змістовний виховний захід.

Насамкінець доречними будуть слова Павла ГРАБОВСЬКОГО - українського поета та публіциста:«Невмираючий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення".Структура району