Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Ми озиратися повинні у минуле...

На вікні свіча миготіла,

Кривді з-за плеча тріпотіла, -

До правди летіла -

Там, де рідний край, де Україну

Голоду нагай шмагав до згину -

Не день, не годину. 

24 листопада на центральній площі міста відбувся мітинг-реквієм, приурочений до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні.

У заході взяли участь голова районної ради Володимир Сьомін, перший заступник голови райдержадміністрації Інна Авраменко, працівники держустанов та представники громадськості.

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, як голодомор, історія не знає.

Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду, втратила мільйони своїх дітей. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Геноцид, організований радянським режимом, як і нинішня російська агресія, мав за мету знищити українську націю, знищити душу народу, привести її до повного духовного рабства.

Голодомор – це не просто чорна сторінка нашої історії. Це – мільйони згаслих життів, це -- гіркі сльози матерів, які клали дітей не до колиски, а в домовини, це – розпач сиріт, це – зламані долі цілих поколінь українців.

 

Сьогодні, всім невинно убієнним голодом душам потрібні наші слова молитви і наша пам’ять, тому ми запалюємо свічки, щоб зігріти душі тих, кого в тридцять третьому не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали…

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять жертв Голодоморів, запалили свічки Пам'яті, настоятель Свято-Михайлівської церкви, митрофорний протоієрей Володимир відслужив панахиду за невинно убієнними земляками.

Структура району