Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Сплата земельного податку вагоме джерело наповнення місцевих бюджетів

18 жовтня голова районної ради Володимир Сьомін провів нараду з головами та землевпорядниками місцевих рад району.

Нарада була викликана нагальними питаннями щодо інвентаризації земель, заборгованістю по земельному податку, орендній платі з фізичних осіб та іншими невідкладними питаннями.

Виконувач обов′язків начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко проінформував присутніх про основні положення Постанови КМУ «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Суть цього питання полягає в тому, що в районі є незареєстровані одноосібники, які самостійно обробляють більше 2 га землі і нічого не сплачують до місцевих бюджетів від оренди землі. Так як податок на землю є одним із основних джерел доходу, виникла необхідність створити робочу групу, щоб проінвентаризувати дані землі і здійснити аналіз рівномірності розподілу податкового навантаження по ПДФО.

По питанню організації харчування в загальноосвітніх закладах району доповів начальник відділу освіти, сім′ї та молоді райдержадміністрації Сергій Кулик. Він повідомив, що з нового року буде оголошено тендери на закупівлю продуктів для харчування учнів і місцевим радам необхідно обов′язково включити в кошториси видатки на дані цілі, щоб не було збою в харчуванні дітей. Голова районної ради Володимир Сьомін наголосив, що на даному етапі вже здійснюються зміни в підходах до системи організації харчування дітей, заключаються договора безпосередньо з товаровиробниками, які самостійно забезпечують підвезення свіжої, якісної продукції і несуть за це відповідальність. Але з ними потрібно вчасно розраховуватися і для цього заздалегідь подбати, щоб в бюджетах місцевих рад були закладені відповідні кошти.

 Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олександр Миколаєнко ознайомив голів з особливостями проекту районного бюджету на 2018 рік. Разом із збільшенням мінімальної заробітної плати, збільшиться навантаження і на всі бюджетні рівні. Планується податок із сільгосптоваровиробників залишати в місцевих бюджетах, але разом з тим, на місцеві бюджети буде перекладено повноваження по сплаті пільг за житлово-комунальні послуги. Первинна ланка медицини повинна перейти на фінансування з державного бюджету, але видатки на оплату енергоносіїв все одно будуть проводитися з місцевих бюджетів. Враховуючи розгалужену систему закладів освіти в районі – і харчування, і підвезення учнів також залишаться на балансі місцевих рад. І щоб з честю виходити з будь - яких  ситуацій і не робити непопулярних кроків, Олександр Олександрович закликав голів все вирішувати разом і співпрацювати.

Також присутні розглянули питання про передачу витрат закінчених робіт з капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування на баланс Служби автомобільних доріг У Полтавській області.

В роботі наради взяв активну участь голова райдержадміністрації Вадим Данилевський.

Структура району