Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

15 сесія районної ради

20 липня відбулося пленарне засідання 15 сесії районної ради під головуванням Володимира Сьоміна. В роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Вадим Данилевський, депутати обласної ради Авраменко та Микола Первак, голови місцевих рад району, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники засобів масової інформації.

Перш ніж розпочати роботу сесії, голова районної привітав жительку с. Жуки Корнукій Галину Миколаївну, якій Указом президента України від 13 травня 2017 року №129/2017 присвоєно почесне звання «Мати-героїня» та за активну участь у громадському житті району вручив Почесні грамоти Полтавської обласної ради депутату районної ради Юлії Семеновій та директору ТОВ СГП «Надія» Олександру Голобородьку.

Першим було розглянуто питання про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Глобинського району за І півріччя 2017 року, по якому доповіла керівник Кобеляцької місцевої прокуратури Лариса Коба. Потім депутати затвердили цільову Програму заліснення земельних угідь Глобинського району на період 2017-2020 років, якою передбачено заліснення у 2017 році 10 га землі на 183,6 тис. грн. з обласного, районного та місцевих бюджетів; Програму «Часткове відшкодування кредитів, взятих жителями Глобинського району та ОСББ на впровадження енергозберігаючих заходів та придбання сучасних, альтернативних газовим, котлів у 2017-2020 роках», за якою позичальникам кредиту на заходи з енергозбереження буде компенсуватися до 1 500 грн. для фізичних осіб і до 5 000 грн. для юридичних осіб. Затвердили Програму «Бюджету участі Глобинського району». Вона дає можливість залучити територіальні громади і мешканців Глобинського району до участі в бюджетному процесі через подання проектів розвитку своїх населених пунктів. Мешканці громад можуть долучатись до вирішення проблем сільських рад, покращити благоустрій територій, провести соціальні, культурно-митецькі, спортивні заходи тощо.  Це додаткова можливість залучити жителів району до участі у бюджетному процесі, до прийняття рішень на місцевому рівні, до вирішення найбільш нагальних проблем територій громади. 

Затверджено районну Програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2017-2021 роки, актуальну в наш час, так як у 2016 році в районі вперше зареєстровано 169 хворих на онкопатологію, а всього на обліку знаходиться 1126 хворих. Захворюваність серед дорослого населення склала 405,1 на 100 тис. населення. За 2016 рік від онкопатології померло 86 осіб.

Вперше стали інвалідами в зв’язку з онкологією – 27 хворих, найпоширеніші онкологічні захворювання в районі протягом останніх років – рак легені, молочної залози та рак матки. Депутати підтримали Програму забезпечення житлом лікарів Глобинського району на 2017-2020 роки. Питання кадрового забезпечення набуло особливої ваги з огляду на кадрову кризу в медичній галузі як в цілому в державі, області, так і в районі. У лікувально-профілактичних закладах району працює 92 лікаря при наявних 126 штатних посад. В КЗ «Центр ПМСД у Глобинському районі» працює 30 лікарів. 13 посад залишаються вакантними. І саме під цю Програму Погребівською сільською радою виділяється 500 000 грн. на придбання будинку для забезпечення службовим житлом лікаря Погребівської АЗПСМ. Внесли змін до Програми покращення надання медичних послуг населенню Глобинського району, виділивши 159 000 грн. для співфінансування з обласним та сільським бюджетом капітального ремонту Землянківського ФАПу; до районної Програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на проведення санаторно-курортного оздоровлення членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції виділено 40 000 грн. Затвердили районну Програму “Шкільний автобус” на 2016-2020 роки в новій редакції, надавши можливість шкільним автобусом підвозити дітей і медпрацівників не тільки до місця навчання і додому, а й до місць проведення ЗНО, на змагання, олімпіади, конкурси, спартакіади.

Одноголосно депутати підтримали рішення про створення Горбівського, Пузиківського та Радалівського навчально-виховних комплексів. Прийняли рішення про вступ до Асоціації «Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування», уповноваживши голову районної ради Володимира Сьоміна бути представником Глобинської районної ради в обласній Асоціації. Затвердили звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року та видатки резервного фонду, внесли зміни і доповнення в районний бюджет. Також районна рада вирішила переукласти трудові контракти, терміном на три роки з Аллою Салімон, директором Градизької гімназії імені Героя України Олександра Білаша, Ніною Мироненко, директором Івановоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст., Альбертом Сабірзяновим, директором Великокринківської ЗОШ І-ІІ ст., Любов’ю Сокол , директором Кагамлицької ЗОШ І-ІІ ст., Людмилою Оченаш, директором Троїцької ЗОШ І-ІІ ст., Тетяною Журенко, директором ГКП «Глобинське АПБ» та на один рік з Яковом Сиротою, директором Глобинського РК ДЮСШ.

 

Структура району