Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Семінар по посиленню правової спроможності громад

7 червня відбувся обласний кущовий семінар для працівників державних установ та органів місцевого самоврядування Глобинського, Семенівського та Кременчуцького районів на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині».

Даний захід проводився у рамках реалізації обласної Програми правової освіти населення області з метою роз′яснення актуальних питань розвитку місцевого самоврядування, форм і методів захисту прав громадян, шляхів вирішення соціальних проблем.

Організаторами семінару виступили Полтавська обласна рада, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та Полтавський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

У роботі семінару взяли участь заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло, голова Глобинської районної ради Володимир Сьомін та голова райдержадміністрації Вадим Данилевський, які привітали учасників семінару, наголосили на необхідності і доцільності проведення таких заходів та побажали плідної роботи.

 

Програмою семінару було охоплено широке коло питань. Ганна Кондратьєва, заступник начальника загального відділу обласної ради висвітлила актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині. Зокрема, детально розповіла про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад, обласну програму «Бюджет участі Полтавської області на 2017–2020 роки, які дозволяють залучати кошти обласного бюджету на розвиток місцевих громад на умовах співфінансування. Вказала на необхідність введення системи електронного документообігу АСКОД, яка призначена автоматизувати процеси діловодства, паперовий та електронний документообіг, забезпечити оперативний доступ до документів, контролювати виконавчу дисципліну, надавати статистичну та аналітичну інформацію, забезпечити електронну взаємодію між органами місцевого самоврядування з іншими установами та громадянами, забезпечити комунікації між структурними підрозділами, архівну справу.

Виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук проінформував присутніх про роботу Асоціації, яка була створена з метою узгодження дій, допомоги, комунікації, захисту прав та інтересів територіальних громад області, залучення інвестицій, сприяння соціально-економічному та культурному розвитку регіону та закликав співпраці місцеві органи влади.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області звернув увагу учасників семінару на розвиток правової спроможності територіальних громад, завдання правового, організаційного та методичного забезпечення надання безоплатної правової допомоги.

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва розповіла про регіональний ринок праці на Полтавщині, про фактори впливу, тенденції та перспективи розвитку. Особливо присутніх зацікавила і викликала найбільше запитань інформація про Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14.04.2017 року  №572 «Про затвердження Порядку обліку особистих селянських господарств міськими, селищними та сільськими радами».

Поліцейський омбудсмен у Полтавській області Наталія Мельничук розповіла про діяльність новоствореного Управління, метою якого є дотримання прав людини у поліцейській діяльності, щоб люди були проінформовані і не боялися звертатись у разі порушення їхніх прав. Так як Україна очолює рейтинг країн за кількістю заяв, що надходять до Європейського суду, і найбільше скарг саме на дії працівників поліції, то управління створено, щоб ця тенденція зменшувалася.

Також учасники семінару з цікавістю заслухали інформацію заступника начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Полтавській та Кіровоградській областях Артема Тімощука про проходження служби в органах місцевого самоврядування; заступника начальника слідчого управління ГУ НП Світлани Яцун про забезпечення дотримання прав затриманих осіб та начальника управління Пенсійного забезпечення Ірини Товстоноженко про пенсійну реформу, зміни в пенсійному законодавстві.

 

Структура району