Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Матеріали рішення офіцерських зборів Полтавського ОВК та РМВК області

ЗАТВЕРДЖЕНО

Загальними зборами офіцерського складу

Полтавського ОВК та РМВК області

Протокол №2 від 30.03.2017 року

Позиція офіцерів Полтавського ОВК та РМВК області щодо судового рішення винесеного в Павлограді 27 березня 2017 року генерал-майору Назарову В.М. (начальнику штабу АТО в 2014 році).

З приводу засудження генерал-майора Назарова В.М. хочу висловити свою особисту думку та позицію керівного складу Полтавського ОВК.

В ці скрутні та буремні часи для нашої Держави, в часи коли країна перебуває у стадії бойових дій, протягом двох років спостерігаємо за судовим процесом у справі щодо трагічної загибелі 40 десантників 25 окремої повітрянодесантної бригади та дев’яти членів екіпажу борта ІЛ-76, які загинули внаслідок жахливого і підступного терористичного акту 14 червня 2014 року. Безперечно, шкода близьких та рідних загиблих військовослужбовців. В зв'язку з цією ситуацією вже більше двох років судять офіцера Збройних Сил України генерал-майора Віктора Назарова.

Його звинувачують у службовій недбалості, однак досі слідством не встановлено причини катастрофи: не з’ясовано хто збив літак і з якої саме зброї. Обвинувачення наполягає на тому, що генерал Назаров не вжив заходів для убезпечення повітряних перевезень для забезпечення оточених військ у луганському аеропорту.

Нагадаю, до оточених сил у луганському аеропорту було здійснено 18 успішних перевезень, всі вони здійснювалися з урахуванням обставин, які склалися на той час. Борти, які залучалися до перевезень, були укомплектовані досвідченими екіпажами і неодноразово здійснювали посадки, у тому числі у ніч до катастрофи та безпосередньо у ніч катастрофи.

Генералу Назарову інкримінують те, що він не врахував інформацію про наявність ПЗРК у бойовиків, однак, як виходить з матеріалів справи, ця інформація встановленим порядком йому доведена не була. Тим не менш, вже мали місце застосування ПЗРК по літакам і гелікоптерам у зоні проведення АТО, і для зменшення імовірності ураження, літаки, що здійснювали постачання сил у луганському аеропорту виконували комплекс заходів для уникнення ураження з ПЗРК. Для цього посадки здійснювалися вночі, з підвищеною вертикальною швидкістю та вимкненими посадковими вогнями - це мінімізувало можливість обстрілу з землі. Ці заходи довели свою ефективність - всі борти, які сідали за так званою «афганською» схемою, здійснили успішні приземлення, у тому числі здійснив успішну посадку перший з трьох літаків, які перевозили десантників 25 окремої повітрянодесантної бригади 14 червня.

Згідно матеріалів справи, загиблий борт не побачив злітно-посадкову смугу через відмову генератора, що живив її освітлення. Екіпаж ухвалив рішення заходити на друге коло за стандартною схемою посадки та увімкнув посадкові вогні, після чого був атакований з ПЗРК та великокаліберної автоматичної зброї. Це підтверджується записом камери відео спостереження, яка зафіксувала момент катастрофи.

Це війна, і війна не буває без жертв. На жаль загинули 49 наших побратимів, які не повернуться до своїх родин. Наразі на лаві підсудних знаходиться генерал Назаров якого судять за те, що він на посаді начальника штабу антитерористичного центру не зберіг 49 життів. І на лаві підсудних знаходиться він, а не ті, хто вчинив цей терористичний акт.

За такою логікою можна судити будь-якого командира, чий підрозділ зазнав втрат під час бойових дій. Це неприпустимий прецедент у країні що зазнала військової агресії і боронить свою свободу і незалежність.

За останні три роки ми виховали нове покоління ініціативних, сміливих, а часом і відчайдушних командирів, які забезпечують захист нашої України.

Офіцерський склад військових комісаріатів Полтавської області в своїй більшості складається з учасників бойових дій які приймали участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей з 2014 по теперішній час, тому знають «ціну» прийнятого рішення в бойовій обстановці, та зусиль які були здійсненні для стабілізації обстановки на сході України. Саме тому вважаємо, що при винесенні вироків щодо законності прийняття рішень командирами в бойовій обстановці необхідно враховувати особливості та завдання, які стоять перед підрозділами та Збройними Силами України в цілому. Тому стосовно військовослужбовців розгляд судових справ повинні здійснювати військові спеціалізовані суди та військова прокуратура а не цивільні особи які не знають військової справи.

Голова Ради офіцерів Полтавського ОВК майор                       О.В.ЛОГВИНЕНКО

Секретар Ради офіцерів Полтавського ОВК ст..лейтенант        О.В.КОВАЛЬОВ

Структура району